Pozycje sprzyjające poczęciu dziecka

Posted on 24th Maj 2012 in seks

sexyDieNa poczęcie dziecka ma wpływ wiele czynników. Duże znaczenie ma wybór pozycji seksualnych oraz dni przeznaczonych na seks. Poczęcie może nastąpić tylko w niektóre dni cyklu miesiączkowego. seks pod koniec cyklu miesiączkowego dla poczęcia dziecka nie będzie odpowiedni, ponieważ są to dni niepłodne. Zapłodnieniu sprzyjają wszystkie pozycje seksualne, które wiążą się z z głęboką penetracją partnerki. Są to przede wszystkim te pozycje, w których partnerka leży na plecach oraz te, które sprawiają, że miednica partnerki będzie uniesiona wysoko. Taki wybór najskuteczniej pomoże począć dziecko, ponieważ plemniki mogą szybciej i łatwiej dotrzeć do komórki jajowej. Najlepsze pozycje seksualne, aby zajść w ciążę to pozycja klasyczna albo pozycja na pieska. Przy pozycji klasycznej warto podnieść trochę miednicę np. przez podłożenie poduszki.

Ważne jest także, by odczekać trochę po stosunku, poleżeć, najlepiej z uniesionymi do góry nogami. To oraz odpowiednie pozycje seksualne i wybór dni płodnych powinno pomóc. Warto jednak nie starać się za bardzo, bo poczucie dużej presji psychicznej nie pomaga w poczęciu dziecka.

comments: 0 » tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>